Penil protezler veya da mutluluk çubuğu diye nitelendirilen penil implantlar, sertleşme sorunu bulunan erkeklerde kalıcı bir tedavi seçeneğidir. Dünya teknolojisinin gelişmesiyle birlikte bu tedavi yöntemi yaygınlaşmaya başlamıştır. Birçok hasta erkek bu tedavi sayesinde sorunlarından kurtulmuştur.

Penil Protezi Tedavisi Nasıl Olur?

Tedavi olunduktan sonra hiçbir şekilde geri müdahale oluşamaz. Bu yüzden tedavi yaptıracak hastanın, konunun uzmanı bir doktorla konuşup ikna olmaları lazımdır.

Tedavi ameliyatı, erkek üreme organı içerisinde ki süngerimsi dokunun çıkarılması ve onun yerine sert veya şişirilebilir silindirlerin koyulması olarak nitelendirilebilir. Tedavi sonrası, mutluluk çubuğu vücuda içerisinde dıştan gözükmeyecek şekilde koyulmuştur. Dışarıdan bir göz baktığında hiçbir şekilde anlamaz. Hasta olup tedavisi olan erkekler artık istedikleri cinsel hazzı alabilirler ve istediği kadar cinsel ilişkiye girebilirler.

Hastalarda mutluluk çubuğu hastaların penisinde ereksiyon halinde kan dolumunun oluşup sertleşmesi gereken yerlerin sertleşmediği durumlarda kullanılır.

Penil Protezi Çeşitleri nelerdir?

Tek Parçalı Penil Protezler
İki Parçalı Penil Protezler
Üç Parçalı Penil  Protezler

Tek Parçalı Penil Protezler

En başta kullanılan protez çeşididir. Bu penil protez çeşidinin avantajı ekonomik bir müdahale şeklidir. O yüzden birçok hastanın başvurduğu tedavi şeklidir. Dezavantajları, ise sürekli ereksiyon halinde kalmasıdır. Sürekli ereksiyon halinde kalınması hastanın bir süre sonra rahat edememesine ve çekingen olmasını sağlar fakat uzman hekim kişiye göre en uygun penis protezi çeşidini söyler. Çekingenlik yaratmayacak ve rahat edilmesini sağlayacak penis protezi çeşidini tavsiye ederler. Tedavi sürecinin geri dönüşü olmadığı için uzman hekim her türlü sonucu dikkate alarak hastayı bilgilendirmelidir.

İki Parçalı Penil Protezler

Sertleşme bozukluğu tedavisinde bir diğer tedavi yöntemi ise iki parçalı penis protezi çeşididir. Bu protez çeşidi diğer protezlere göre memnuniyetsizliği yüksek olan bir protez çeşididir. Hem tam ereksiyon hem de tam indirmenin oluşmadığı bir protez çeşididir. Ayrıca karmaşık yapısı nedeniyle mekanik bozulma oranı da oldukça yüksektir. 2 parçalı rezervuarı kabul etmeyen yapısı sebebiyle hiçbir türlü genişleyemez. Sadece silindir yapının izin verebildiği kadar genişleyebilir.

Üç Parçalı Penil Protezler

Bu penis protezi çeşidi, sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin en çok tercih ettiği çeşittir. Tedavi olan erkeklerin %75i bu protez çeşidi tedavisini olurlar. Üç parçalı şişirebilir protezler diğer çeşitlerden farklı olarak daha gelişmiş ve teknolojiktir. Üç parçalı penil protez 3 parçadan oluşmaktadır. Silindirler, bağlantı kabloları ve pompa kısımlarından oluşmaktadır. Rezervuar adının verildiği bir  parça vardır ve  içi sıvı dolu bir balon gibidir. Hasta erkeklerde penil protez, cinsel organının içine yerleştirilen ve şişirilebilirliği olan iki adet silindirden ve penis ereksiyon haline gelmediği vakit içindeki yani mutluluk çubuğunda ki sıvıyı haznesinde depolayan bir adet rezervuardan oluşmaktadır.

Sıvı silindirler pompalayacak bir adet pompa içerir. Bu pompa birkaç kez sıvıyı pompalayıp daha sonra da pompaya gelen sıvıyı doğruca silindire aktarmak için pompalar. Pompalama işlemi penisin içine sıvı gelmesini sağlayarak penisi sertleştirir. Cinsel ilişkinin sonunda protezde ki indirme düğmesi kullanılarak protezin içerisinde ki sıvının ters şekilde hareket edilmesi amaçlanır. Üç adet parçası olan penil protez erkeklerde daha doğal görünüm sağladıkları için hasta memnuniyetinin en fazla olduğu protez çeşididir. Aynı zamanda mutluluk çubuğu uzun süreli sorunsuz kullanım sağladığından sorun yaşayan erkeklerde artık kendilerine güvenin gelmesini sağlamıştır.
​​​​​
Tedavi İçin Detaylı Bilgiye Nasıl Ulaşılır?

Hasta erkeklerin tedavisi için www.mutlulukcubugu.com sitesi ziyaret edilir ve menü kısmından bize ulaşın seçeneğine tıklanır.