Otomotiv alanında belirli mevsimsel eğilimler var, ilkbaharda ve düşüşte yükselen en yüksek arzu ve Ocak, Şubat ve Mart başında en ucuz gelir. Amerika’da otomobil satıcıları normalde kış aylarında, tüketicilerin bir araç siparişi oluşturmak için soğuğu cesaretlendirmeye çok daha az kararlı oldukları kış aylarında stok sağlama sorunları yaşarlar. Tipik olarak, yaklaşan yıl için yeni motorlu araç modellerinin ortaya çıktığı aylar boyunca başka bir motorlu taşıt mevsimsel çılgınlığı yaşanır. Öte yandan, bazı işletmeler tüm yıl boyunca yeni tipler piyasaya sürmeye başladığından, bu genellikle durum değildir. Bu, genellikle otomobil üreticilerinin, genellikle yavaş aylar boyunca otomobil karlarını artırma denemesidir.Otomotiv işletmesi, ilkbahar ve yuvarlanma sırasında ortaya çıkan en yüksek arzuyla birlikte, mevsimsel özellikler yaşar. Kış sezonu ayları boyunca, özellikle Ocak, Şubat ve Mart ayı başlarına kadar.Sıcaklığın artması ve insanlar vergi iadelerini almaları nedeniyle, ilkbahar aylarında otomobil geliri artar. Önümüzdeki yıl için.Geleneksel olarak Aralık, ABD otomobil endüstrisi için otuz günlük yavaş bir kar dönemi oldu; Bununla birlikte, 2013’te başlayıp 2019’a kadar devam eden Aralık ayı geliri, motorlu taşıt bayilerinin 12 ayın kapanmasından önce envanterlerini sergilemek için üstün promosyonlar ve özel indirimler sunmasıyla arttı.

Araç Sektörü

Araç endüstrisi, tüm ABD ekonomik sisteminin önemli bir yönüdür. Otomobil brüt satış aşamasına, genel olarak, genel tüketici yatırımının ana göstergesi olarak tanık olunur. Tarihsel olarak, otomotiv sektörü, Amerika’daki genel gayri safi yurtiçi çözüme (GSYİH)% 2,5 ila% 3,5 oranında katkıda bulunmuştur. Uzun zamandır otomotiv pazarında yaşanan en önemli değişiklikler, iki trendden kaynaklanmıştır. Birincisi, Japon otomobil üreticileri Toyota, Honda ve Nissan’ın (ilk olarak Datsun’da) ABD otomobil endüstrinize büyük katkılar sağlamadaki başarısıdır. Toyota, 2019 itibariyle, Standard Motors ve Ford’a rehberlik eden pazar payı açısından ABD endüstrisi için üçüncü en büyük otomobil üreticisidir.Japon otomobil üreticilerinin başarısının unsuru, otomobil pazarındaki 2. ana gelişmeden kaynaklanmaktadır. çok daha fazla yakıt tasarrufu sağlayan arabalar üretmeye yönelik kısıtlamalar. Japon otomobil üreticileri, bu çılgınlıktan, otomobillerinin şu anda çok daha iyi benzinli kilometre sağlaması nedeniyle faydalandı.Bu ABD otomobil üreticilerinin, Japon otomobillerinin ABD’de ilk kez tanınmaya başladığı 1970’lerinize geri dönüyorlar. Benzinle çalışan araçlarla ilgili talepkar yönetim Sakarya araç kiralama politikaları, elektrikli motorlu taşıtlara (EV’ler) olan ihtiyacı da artırdı ve Tesla (TSLA), ABD’de EV pazarına liderlik ediyor. Edison Electric powered Institute, Temmuz 2020’den itibaren ABD’den karayolu üzerinde birden fazla beş milyon elektrikli otomobil bulun Bu aralığın 2030’a kadar 18,7 milyona çıkması öngörülüyor.

Yeni ve Kullanılmış Otomobiller

Otomobil kârının iki bölümü – yeni ve kullanılmış otomobiller ve kamyonlar – eşit şekilde, gelir hacminde tam olarak aynı mevsimsel iniş ve çıkışları yaşayacaktır. Otomobil karları, Mart başı itibariyle, Ocak ayından itibaren takvim yılının en uygun miktarlarında geleneksel olarak düşer. Geleneksel olarak, tatil zamanı – bireylerin başka yerlerde harcanabilir kazançlar için muazzam harcama yaptığı zamanlar – bunu otomobil satışları için kademeli bir zaman haline getirmeye katkıda bulundu. 2013’te başlayarak 2019’a kadar devam etti. Bunun bir nedeni aslında araç satıcılarının stoklarını yığınlarından uzaklaştırmak için takvim yılının sonunda alışveriş yapanlara sunduğu agresif indirimler ve promosyonlardır. Envanter brüt satışları (DSI), kendi DSI’larında altmışın üzerindeki rakamları sıklıkla görmek istemeyen otomobil satıcıları için önemli bir analitik ölçümdür.

Ocak ve Şubat ayları boyunca otomobil brüt satışlarındaki mevsimsel düşüşünüzün tek istisnası, 4×4 Activity ticari araçlar için pazardadır; Bu arabalar kış mevsiminde talepte mevsimsel bir artış görüyor. Zirve Mevsimleri Otomobil gelirinin en yoğun iki sezonu ilkbahar boyunca, Mayıs ayının sona ermesiyle Mart ayından itibaren ve Kasım ayından itibaren Eylül ayından itibaren gerçekleşir. Bu yoğun talep aralıklarında, otomobillerin normal satış ücretleri% 10 ila% 15 artabilir. Otomobil gelirlerindeki sonbahar mevsimsel artışına ilişkin açıklamanın bir parçası,